Rehber Düzeni - Türkiye Basım Rehberi

İçeriğe git

Ana menü:

Rehber Düzeni

 
Türkiye Basım Rehberi verilerini özel olarak hazırlanan bir veri bankasında derlemekte ve bu çerçevede de güncellemekteyiz. Veri bankamızda firmaların adres telefon gibi iletişim bilgileri, yöneticileri, mail adresleri, varsa şubelerinin iletişim bilgileri, çalışan sayısı, ciro gibi veriler ve basım işletmelerinin makine parkı verileri yer alıyor. 

Sektörün insan gücü, ekonomik büyüklük ve makine parkı verilerini sektörel envanter çalışmaları için derlemekteyiz ve bu verileri işleyerek zaman zaman Matbaa Haber Dergisi'nde, sektörün mevcut durumu hakkında bilgi vermek amacıyla yayınlamaktayız. Bu değerlendirmelerde sektörün çalışan sayısı, cirolar itibari ile ekonomi içerisindeki yeri ve bunlarla ilgili tablolar; basım işletmelerimizin yaş, ebat, ünite sayıları açılarından makine parkları gibi veriler; İllere ve bölgelere göre makine parkı dağılımının çeşit, yaş, ebat açısından değerlendirilmeleri yer almaktadır.

Sektöre mal ve hizmet sunan işletmelerimizin hedeflerine daha rahat ulaşmaları; makine, techizat ve hizmet satın alan basım işletmelerimizin seçeneklerini arttırmak ve bu yolla sektörel ticareti daha dinamik kılmak amacıyla derlediğimiz bu verileri sektör firmaları ile de anonim bilgi şeklinde paylaşıyoruz.

Paylaştığımız veriler herkesin kolayca işleyebilmesi ve kullanabilmesi için Excel formatında kullanıma sunulmaktadır. 

 
 
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön