Anlayışımız ve yaptıklarımız - Türkiye Basım Rehberi

İçeriğe git

Ana menü:

Anlayışımız ve yaptıklarımız

 
Basım sektörü dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızlı bir gelişme içerisinde. Bu sektör, ülkelerin gelişmişlik düzeyi ile de doğrudan ilgili. Basım sektöründeki firmaların doğru ve güncel iletişim bilgileri sektörün iş akışı için önemli bir işleve sahip. 

Sektörün sağlıklı büyümesi; tedarik, pazarlama, mal ve hizmet sunumu; sektör firmalarının mal ve hizmet alırken; son kullanıcıların baskı hizmeti alırken doğru verilerle ve seçeneklerini bilerek hareket etmeleri ve bunun sonucu olarak sağlıklı ticari faaliyet, sektör firmalarının ulaşılabilir olması ve kendilerini ifade edebilmeleri ile doğru orantılı.

Bunun yanısıra sağlıklı ulusal planlama, ihracat, firmaların yatırım kararları da, içinde bulunulan alanın verilerinin bilinir olması ile olası. Sektörümüzde bu anlamda veri eksikliği ile karşı karşıyayız. 2006 yılında yaptığımız ve daha sonra 2008 yılında güncelleyerek Matbaa Haber Dergisi’nde yayınladığımız envanter çalışması bu alanda yapılmış ilk ve tek çalışmadır. 

Türkiye Basım Rehberi, yayın organımız Matbaa Haber Dergisi'nin dağıtım organizasyonu çerçevesinde hemen her gün güncellenen verilerden oluşmaktadır. Bu çerçevede yaklaşık 15 bin veriden oluşan bir veri bankası oluşmuş durumda.

Neler Yaptık
 
Mozaik Reklam, kurulduğu 1992 yılından itibaren basım sektörüne çeşitli yayınlar hazırladı. Şirkete yön veren ekip ise 1980’li yılların başlarından itibaren sektörün içinde. Projelerimiz ve ürettiğimiz her bir nesne otuz yılı bulan deneyimlerimiz ve bilgi birikimimiz ışığında hayat buldu. Bu süreçte önemli projelere imza attık. Bunlar arasında 2001 yılından itibaren düzenli olarak çıkarttığımız ve ülkemizde basım sektörünün en önemli yayını haline gelmiş olan Matbaa Haber Dergisi de var.

Türkiye’de basım sektöründe ilk rehber çalışmaları tarafımızdan gerçekleştirildi. 
Ankara ve İzmir’de çeşitli rehberler, ülke çapında sektörel kataloğlar, dergiler hazırladık. Bir baskı satınalma dergisi olan Print Market Dergisi de bu projelerimizden biri. Türkiye Basım Rehberi 2006 veTürkiye Basım Kataloğu 2006 ise önemli projelerimiz olarak ve herkesin takdirini toplayarak sektörel tarihimizde yerini aldı. 


 
 
 
 
 
 
Türkiye Basım Rehberi 2006
2006 yılında, en geniş içeriğe sahip ilk Türkiye Basım Rehberi'ni ve Türkiye Basım Kataloğu'nu yayınladık.
www.turkiyebasimrehberi.com
Matbaa Haber Dergisi
2001 yılında yayınlamaya başladığımız Matbaa Haber Dergisi, aylık periyodta yayınlanmaktadır.
Ülkemizin en yaygın dağıtım ağına sahip olan Matbaa Haber, Türk basım sektörünün iletişim ihtiyacına cevap vermektedir.
www.matbaahaber.com
Print Market Dergisi
Bir baskı satın alma dergisi olarak projelendirilen Print Market, baskı hizmeti verenlerle baskı hizmeti satın alanlar arasındaki iletişime katkıda bulunuyor.
www.printmarket.org
 
 
 
 
 
 
Sektörel Katalog 1999 
Basım sektörünün sağlıklı iletişimine katkıda bulunmak üzere 1999 yılında ilk Sektörel Kataloğu hazırladık.
Ankara Matbaacılar 
Rehberi
1991, 1993, 1996 ve 2000 yıllarında Ankara Matbaacılar Rehberlerini, Ankara Matbaacılar Odası adına çıkarttık.
İzmir Matbaacılar 
Rehberi
1997, 2002 ve 2005 yıllarında İzmir Matbaacılar Rehberlerini, İzmir Matbaacılar Odası adına çıkarttık. 
 
 
 
 
 
 
Oda 
Dergileri

1992 - 2001 arası Ankara Matbaacılar Odası'nın yayını olan Matbaacıların Sesi Dergisini hazırladık. 
İlk Canlı
Bültenler
Türk basım sektörünün ilk canlı bültenleri 2005 TÜYAP Matbaacılık Fuarı'nda, tarafımızdan fuar alanında hazırlanıp, bastırılıp dağıtıldı.
 
 
İçeriğe dön | Ana menüye dön